Röplast Oluklu Plastik Levha Kullanım Alanları

Tekrar Kullanılabilir Endüstriyel Kutular

Günümüzde endüstriyel yarı mamüllerin gerek fabrika içi gerekse tedarikçi müşteri arası taşımalarda klasik karton kutuların yerini artık yüksek mukavemeti, düşük ağırlığı sayesinde oluklu plastik levhalardan yapılmış kutular almıştır.

Oluklu plastikten yapılmış bu kutuların üstün özellikleri ile Otomotiv, Beyaz Eşya, Mobilya gibi ana sektörlerin ekonomik çözümlerinin vazgeçemediği bir parçası olmuştur.

 

Dondurulmuş Gıda Kutuları

Dondurulmuş ürünlerin taşımacılığında ve paketlemesinde en önemli unsur neme ve bakterilere karşı dayanıklılıktır. Su ürünlerinin taze kalacak şekilde saklanması ve nemlerinin yitirilmemesi kartondan yapılmış kutularla mümkün olmamaktadır.

Polipropilen oluklu levhalardan yapılmış kutularla bunların hepsini gerçekleştirmek mümkündür. Delikli veya deliksiz kutu seçenekleriyle geniş yelpazeli paketleme sunar.

 

Medikal Kutuları

Plastik kutular higroskopik (nemlenmeye karşı direnç) özelliğinin yanında hijyenikliği,küfe ve bakteriye karşı dayanıklığıyla bu hassas sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Mikro delikli yüzeyi sterilizasyon gerektiren alanlarda kulanılma imkanı sağlar.

Plastik kutular toz ve lif içermez, 120°C’de 20 dk ya da 134°C’de 10 dk tutularak strilize edilebilir(Erime noktası 165 °C’dir).

 

Meyve - Sebze Taşıma Kutuları

Hijyenik, su geçirmez ve dizayn edilebilir yönüyle polipropilen kutular meyve ve sebze paketlemeye uygun bir çözümdür.

- PP kutuların yiyecekler için kullanımı onaylıdır.

- Su ve yağlara karşı dayanıklıdır.

- Hafif ancak bir o kadarda yüksek mukavemete sahiptir.

- Kullanım sonrası geri dönüşüm özelliği vardır.

- Kutular boş haldeyken düz hale getirilip taşınabilir böylece depolamada yerden kazanç sağlar.

- Müşterinin isteği doğrultusunda boyut ölçülendirmesi yapılabilir.

 

Elektronik Malzeme Kutuları

ESD levhalar yaygın olarak elektrik ve elektronik parçaların paketlenmesi, depolanması,ve taşınmasında kullanılmaktadır. ESD levhalar kırılma ve hasarlara karşı korurken elektrostatik hasarlara karşı da korumaktadır.

Genelde mükemmel bir yalıtkan olan poliproilen levhalar, ESD li üretim yapılarak iletkenliği sağlanabilir.

 

Doğal Taş Kutuları

Yapısı gereği ebatlama yapılırken kullanılan suyun doğal taşın üstünde kurumasını beklemeden ürünlerinizi oluklu plastikten yapılmış kutularla paketleyerek;

Zamandan,

Enerjiden

İşçilikten tasarruf edip, maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Eskişehir Web Tasarım